niedziela, 16 września 2012

Konkursowe pasteLOVE

W związku z przygotowaniami do przeprowadzki, zaniedbałam nieco moje blogi, ba, Kornelka stoi i się kurzy. Niestety, czas nie jest z gumy, i powoli zaczynam niewyróbkę. Skurczyło mi się wszystko w tym miesiącu, praca, wyjazdy do Jawora, wizyty w banku i u notariusza, szycie, szukanie nowej pracy... Wysiadam...

A jednak...

Skusiłam się na udział w dwóch konkursach, jako że zmotywowały mnie do tego nagrody i konwencja owych przedsięwzięć. W moich pasjach szycie i muzyka zajmują jedno z najwyższych miejsc na podium, obok poezji i kucharzenia. Tak więc oczarowana możliwością przygarnięcia nawet niewielkiej nagrody, zaczęłam obmyślać plan działania.

Konkurs Łucznika okazał się nie lada wyzwaniem, gdyż nadsyłane prze uczestników prace z każdym dniem determinowały do większych idei i coraz to wykwintniejszych rozwiązań. Końcową decyzję podjęłam, gdy pewna dobra duszyczka obdarowała mnie kawałkiem czarnego skaju, w sam raz na torebkę. A na punkcie torebek to mam niesamowitego fisia :) Moja praca konkursowa zainspirowana jest muzyką rockową, która wręcz płynie w moich żyłach. Końcowy efekt przedstawię w najbliższych dniach, gdyż zostały jeszcze drobne prace "wykończeniowe".

Konkurs portalu jakuszyć.pl to nic innego, jak szyciowy recykling. Możliwości jest całe mnóstwo, wystarczy nieco wyobraźni. Zabieram się do tego powoli, bo to będzie jeszcze większe wyzwanie niż konkurs Łucznika. Tam projekt od początku do końca to chwilami czysta improwizacja, wolność wyboru i pełne twórcze szaleństwo. Tu ogranicza mnie idea przeróbki, choć sam pomysł przeobrażenia starego żakietu/marynareczki na niebanalną torebkę cieszy mnie niezmiernie. Znalazło się w końcu odpowiednie zastosowanie dla przyciasnego kawałka materiału. Publikację owej torebki dokończę i na blogu umieszczę, gdy tylko spomiędzy kartonów i reklamówek wydobędę wspomniane odzienie i zasiądę do maszyny. Termin realizacji bliżej nie określony, max do końca września się ogarnę.

Już dziś polecam strony konkursów. Miłej zabawy :)))))))))

https://www.facebook.com/events/194431694021784/

http://jakuszyc.pl/recyklingowe-wariacje-konkurs/Wspomnę jeszcze bloga pełnego inspiracji, który wywołuje uśmiech na mej twarzy:
http://reliveathome.blogspot.com/2 komentarze:

  1. Pomysł z torebka gitarą na fb jest moja droga bombowy !! cholernie mi się podoba odwaliłaś kawał dobrej roboty ! Trzymam kciuki abyś wygrała jesteś moją faworytką :) Normalnie jak zobaczyłam torebkę zakochałam się w niej haha :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za miłe słowa:)

    Torba ma coraz większe grono wielbicielek :) Wspomnę, że i nowa właścicielka się znalazła, w przeciągu 5 minut od publikacji.

    OdpowiedzUsuń