piątek, 21 września 2012

Top Guitar ;)

UFFF...
Skończyłam konkursowy projekt dla Łucznika:
https://www.facebook.com/events/194431694021784/

Łatwo nie było, ale efekt, jaki wywołała publikacja zdjęć tej torebki, wart był tyle zachodu. Już w pierwszych minutach znalazła się nowa właścicielka gitarki, a miłe słowa głaszczą mnie co rusz po policzkach...

Zaczęło się od wizyty Ady, która miała w swoim magicznym plecaku wszystko!!! Wyczarowała dla mnie z niego kawałek czarnego skaju. Posiadałam już wszystkie gitarowe dodatki, jak guziczki i srebrne struny, ale trwały poszukiwania bazowego materiału. I stało się, materiał sam się w rezultacie znalazł w moich rękach :) Uwielbiam Adę i jej niespodzianki :)))

Narysowałam pierwsze kształty. Okazało się, że najwięcej trudności będę mieć z zamkiem (wrrr) i wykończeniem górnych części gitary. Użyłam zamka dwustronnego, znalezionego w skarbnicy mojej mamy :)


Zabrałam się za przednią stronę gitary: ze zwykłej podszewki zrobiłam tę białą część - maskę z przetwornikami elektromagnetycznymi, zwaną dalej plamą ;) Plama to nic innego jak podwójnie złożona podszewka, dodatkowo podszyta ociepliną, przez co uzyskałam efekt niewielkiej wypukłości owej plamy. Sporo zabawy było ze strunami. Srebrne gumeczki jednak dały się poskromić. Wykończenie frontu to również czarne progi z obrzuconego drobnym ściegiem skaju oraz guziczki a`la grzybki, srebrne ale matowe.

Projekt torebki od początku przewidywał podszewkę wszytą w inny sposób, niż robię to w poprzednich pracach. Za względu na sztywność skaju, jego ilość i dbałość o jakość torebki, postanowiłam inna techniką pozszywać elementy. Połączyłam strony wierzchnie z podszewkami od razu. Skroiłam boki (dwa pasy nieco dłuższe, z zapasem na połączenia), ozdobnie przeszyłam dwoma ściegami stębnowymi przez całą długość. Połączyłam z podszewką, obrzuciłam.

Posiadałam 5 elementów: front, tył, część z zamkiem i 2 boki.
Najpierw wszyłam element z zamkiem do obu części gitary.
Potem do elementu z zamkiem dołączyłam oba boki.
Boki zszyłam z elementami przodu i tyłu gitary.
Torebka nabrała wtedy już swej muzycznej formy.
Na koniec zszyłam u dołu oba boki zamykając dno.

Przez wzgląd na troczący się ceglany materiał i chwilowy brak overlocka, zastosowałam taśmę bawełnianą do oblamowania szwów. Mimo, że te szwy były wewnątrz torebki, materiał mógłby się podczas użytkowania strzępić. Igła, nitka i do boju :) Taśma otula prawie wszystkie wewnętrzne brzegi materiałów.
Na koniec został pasek: wykonany z parcianej taśmy (Castorama), dodatkowego elementu ze skaju i plastikowego regulatora. Doskonałym rozwiązaniem okazały się poprzeczki z węższej parcianej taśmy, trzymające pasek na obu jego końcach.

Dodatkiem do gitary są przypinki, wisiorek i naszywka. Wszystkie te elementy są odzwierciedleniem moich gustów i pasji muzycznych. Wisiorek na rzemyku to prezent od muzycznej przyjaciółki Kasi. A model, który w końcowym etapie sesji zdjęciowej dołączył się do prezentacji mej twórczości, to nikt inny jak mój najukochańszy mąż Marcin :)))


Trzymajcie kciuki za udział w konkursie :))) Z całego serca dziękuję.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Taka miłość jest jedna...
Ty jesteś jedna
Jesteś podwiniętą rzęsą pod moją powieką
Taka miłość jest jedna
Ty jesteś jedna
Dlatego chciałbym ukryć nas


Za najodleglejszą rzeką...


---------------------
Pidżama Porno

8 komentarzy:

 1. Już się nie mogę doczekać, aż położę swoje łapki na tej torebce (=^.^=)

  OdpowiedzUsuń
 2. tyle radości z kawałka materiału... tylko kobiety cieszą się drobiazgami ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. FANTASTYCZNA !!!
  No i do tego Pidżama :)))))))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Pidżama na zawsze w mym sercu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się bardzo torebka i kręci mnie (mniej więcej) to samo co Ciebie!
  Życzę powodzenia w konkursie!

  OdpowiedzUsuń
 6. o żesz ty....ta mnie powaliła...rewelacyjna jest!!!:)

  OdpowiedzUsuń
 7. nie jedną kobitkę powaliła, ach, no i wygrała konkurs Łucznika :)))))))))))))))

  OdpowiedzUsuń